Spor sahaları zeminleri, akrilik zemin yapımı, tartan zemin yapımı, kauçuk zemin yapımıve diğer çeşitler… Yürüme yolları, fitness zeminleri, antrenman salonları, açık kapalı alan peyzaj uygulamaları ve bütün zemin çeşitlerimizle hizmetinizdeyiz.

Akrilik zemin kaplama

Akrilik zemin kaplama çoğunlukla açık spor sahalarında kullanılır. Sert zemin olarak adlandırılan su bazlı bir kaplama türüdür. Beton yada asfalt üzerine faklı kalınlıklarda, farklı renklerde uygulama yapılabilir. Akrilik Zemin ve detayları hakkında daha ayrıntılı bilgi vermek gerekirse akrilik zemin, çabuk kuruyan…

Akrilik zemin kaplama çoğunlukla açık spor sahalarında kullanılır. Sert zemin olarak adlandırılan su bazlı bir kaplama türüdür. Beton yada asfalt üzerine faklı kalınlıklarda, farklı renklerde uygulama yapılabilir. Akrilik Zemin ve detayları hakkında daha ayrıntılı bilgi vermek gerekirse akrilik zemin, çabuk kuruyan, ultra viyole ışıklarına dayanıklı ve aynı zamanda her türlü hava koşuluna dayanıklı bir uygulamadır. Bu yüzden de çok geniş bir alanda kullanılırlar. Son yıllarda malzeme kalitesi ve yapısındaki iyileştirmeler sayesinde çevre düzenleme uygulamalarında da oldukça sık tercih ediliyor. Kullanım amacına ve tercihe göre farklı renklerde uygulanabilir olması rehaveti arttırıyor. Doğaya ve insan sağlığına zararlı olmaması da artı bir özelliği olarak karşımıza çıkıyor.

Akrilik Zemin Kaplama Uygulama Alanları

Akrilik boyalar farklı kalınlıklarda uygulanabiliyor. 2mm ya da 3mm olarak tercih edildiği oluyor. Akrilik Zemin ve detayları uygulamalarının kullanıldığı bazı alanlar şunlardır:

 • Voleybol sahaları,
 • Tenis kortları,
 • Basketbol sahaları,
 • Atletizm pistleri,
 • Çok amaçlı spor sahaları.

Tartan Zeminin

Atletizm sahasında görmeye alışık olduğumuz tartan zeminin özellikleri nelerdir? Tartan zemin nasıl yapılır? soruların yanıtı aşağıda verilmiştir.

Tartan Zeminin Özellikleri

İlk olarak sorulan tartan zemin özellikleri neler sorusunun yanıtı veriliyor. Zeminin alt kısmında kullanılan malzemeler, zemin kalınlığı, zeminin yapısı gibi özellikleri inceleyerek, atletizm sahalarında spor amaçlı kullanılan zemin türü hakkında bilgi alabilirsiniz.

 • Uygulama alt kısmın SBP ve üst kısmında EPDM kullanılması ile olur.
 • Sıcak ve soğuk hava koşullarından etkilenmez.
 • Zemin kalınlığının en az 13 mm olması gerekir.
 • Mantar zemin su geçirgen yapısı sayesinde su biriktirmez.
 • Zeminin kayma özelliği yoktur.
 • Doğa ile % uyumlu olduğundan herhangi bir zararlı madde içermez.

Tartan zemin Uluslararası Atletizm Federasyonu Birliği tarafından onaylı olan malzemeler ile üretilir. Atletizm Federasyonu tarafından onay alındıktan sonra sahibine teslim edilerek, o şeklide kullanıma açılır. Tamamen garantili bir kaplama sistemi olduğundan, uzun yıllar boyunca sorun yaşanmadan kullanılması sağlanacaktır.