Akrilik zemin kaplama

Akrilik zemin kaplama çoğunlukla açık spor sahalarında kullanılır. Sert zemin olarak adlandırılan su bazlı bir kaplama türüdür. Beton yada asfalt üzerine faklı kalınlıklarda, farklı renklerde uygulama yapılabilir. Akrilik Zemin ve detayları hakkında daha ayrıntılı bilgi vermek gerekirse akrilik zemin, çabuk kuruyan…

Akrilik zemin kaplama çoğunlukla açık spor sahalarında kullanılır. Sert zemin olarak adlandırılan su bazlı bir kaplama türüdür. Beton yada asfalt üzerine faklı kalınlıklarda, farklı renklerde uygulama yapılabilir. Akrilik Zemin ve detayları hakkında daha ayrıntılı bilgi vermek gerekirse akrilik zemin, çabuk kuruyan, ultra viyole ışıklarına dayanıklı ve aynı zamanda her türlü hava koşuluna dayanıklı bir uygulamadır. Bu yüzden de çok geniş bir alanda kullanılırlar. Son yıllarda malzeme kalitesi ve yapısındaki iyileştirmeler sayesinde çevre düzenleme uygulamalarında da oldukça sık tercih ediliyor. Kullanım amacına ve tercihe göre farklı renklerde uygulanabilir olması rehaveti arttırıyor. Doğaya ve insan sağlığına zararlı olmaması da artı bir özelliği olarak karşımıza çıkıyor.

Akrilik Zemin Kaplama Uygulama Alanları

Akrilik boyalar farklı kalınlıklarda uygulanabiliyor. 2mm ya da 3mm olarak tercih edildiği oluyor. Akrilik Zemin ve detayları uygulamalarının kullanıldığı bazı alanlar şunlardır:

  • Voleybol sahaları,
  • Tenis kortları,
  • Basketbol sahaları,
  • Atletizm pistleri,
  • Çok amaçlı spor sahaları.

Kullanım alanlarında akrilik boyalar için öncelikle asfalt ya da beton bir zeminin olması gerekir. Zeminde 0.2-0.10 oranında eğim bulunması gerekir. Asfalt ya da beton zemininin olabildiğince pürüzsüz bir yapıda olması gerekiyor. Belirlenecek kalınlıkla birlikte 4 veya 8 kat arasında akrilik zemin uygulaması yapılabiliyor. Bunun için birinci kata astar; ikinci kata resurfacer; üçüncü kata kauçuk: dördüncü kata renklendirme: 5.kata saha çizgileri uygulanır. Astar 1 kat; resurfacer 1 ila 3 kat; renklendirme 2 kat; saha çizgileri 2 kat halinde yapılır. Uygulamaların her bir aşaması arasında zaman olmalı, alt katmanın kuruyup zemine yerleşmesi beklenmelidir.

Akrilik Zemin ve detayları hakkında önemli bir nokta, bu işlemin uzman kişilerce yapılması gerektiğidir. Kullanım ömrünün uzun ve kullanım konforunun yüksek olması isteniyorsa mutlaka uzman bir ekip tarafından zemine uygulanması gerekir. Uygulama yapılacağı anda sıcaklığı 20 derecenin üzerinde, yağışsız bir hava, güneşli ya da sıcak bir ortamın olması gerekir. Akrilik zemin uygulamaları katmanlara göre üç farklı biçimde uygulanıyor. Standart akrilik kaplama sert zeminlerde, kauçuk akrilik kaplama orta esnek zeminlerde, SBR üzeri akrilik kaplama yumuşak zeminlerde en iyi sonucu verir.

Akrilik Zemin Kaplama Fiyatları

Akrilik Zemin ve detayları konusunda kullanıcıları cezp eden birçok etken vardır. Son derece estetik ve ekonomik olmaları bunlardan sadece birisidir. Uygulama alanları gerekli sporların yapılmasına en uygun hale gelirken bu başarı, oldukça ekonomik maliyetlerle yakalanabilir. Akrilik kaplama fiyatları, kullanılacak olan malzemelerin özelliklerine, kalitelerine alanın ebatlarına göre değişiklik gösterir. Firmamız profesyonel kadrosuyla en başarılı akrilik zemin uygulamalarını hayata geçirirken bir taraftan da en uygun fiyatlı çözümleri sunmaktadır. Güncel akrilik zemin kaplama uygulamalarımız ve fiyatlarımız hakkında detay almak için çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

akrilik zemin kaplama
akrilik zemin kaplama

Sistem sport olarak ; Akrilik zemin kaplama, akrilik zemin fiyatları ve akrilik zemin yapımı hakkında aklınızdaki tüm sorularınızın cevabını vermekteyiz.