Adıyaman’da Kapalı Halı Saha Yapımı

Adıyaman’da Kapalı halı saha yapımı, Adıyaman’da Kapalı halı saha maaliyeti, Adıyaman’da Kapalı halı saha ölçüleri, Adıyaman’da Kapalı halı saha yapan firmalar gibi soruların cevabını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Adıyaman’DA KAPALI HALI SAHA YAPIMI

Kapalı halı sahalar açık halı sahaların tersine bütünü branda ile kaplı olan yapılardır. Özellikle hava koşullarına dayanıklı olarak inşa edilmesi kış aylarında oynanacak karşılaşmalarda dış etkenlerden yoksun kaliteli müsabakalar oynanmasına müsaade etmektedir.
Kapalı halı saha çeşitleri; Brandalı kapalı halı saha, sac kaplamalı halı saha ve panel kaplamalı halı saha olmak üzere üç şekilde imal edilebilmektedir.

Kapalı halı sahalar çelik konstrüksiyon suni çim ve tel örgülerden yapılmaktadır. Ayrı olarak sahalarda bulunması gereken kaleler, çizgiler, fileler gibi diğer ekipmanlarda kapalı halı saha proje hizmetlerimize dahil olmaktadır.
Yurt içinde ve yurt dışında bir çok proje gerçekleştiren Sistem sport olarak Avrupa standartlarına uygun olarak A+ kalite sentetik çim ve birinci sınıf çelik konstrüksiyon kullanılan yapılarımızda bir ay içerisinde anahtar teslim yapıyoruz.

Adıyaman’da Kapalı Halı Saha Yapım Aşamaları

a- Zemin ve Altyapı İşlemleri
Kapalı halı saha yapımı projelerinde ilk olarak sahanın yapılacağı alana uygulama çalışması yapılmalıdır. Sahanın kurulacağı zeminin tamamen düzleştirilmesi ve çökme riski yaşanabilecek alanların iyice sıkıştırılması önemlidir.
İlk olarak zemin hatıl kalıbı için temel kazılır. Kazılan bölgelere kalıplar çakılır ve inşaat demirleri kalıplara yerleştirilmelidir.
Saha yüzey suyunun tahliye edilebilmesi içinde belirlenmiş aralıklarda drenaj boruları yeşleştirilecektir. Çevre hatıl içerisine belirli aralıklarla Ankraj sac plakalar eklenerek çelik konstrüksiyonların montajı sağlanacaktır
Daha sonra yaklaşık 70 cm genişliğinde beton dökülür ve iç kısımda kalan boşluklara mıcır dolgu yapılarak altyapı işlemi bitirilmiş olur.

b- Çelik Konstrüksiyon İşlemleri
Zemin bitirildikten sonra yapının iskeleti oluşturulmaya başlanacaktır.
Çevre hatılının içine konulan plakalara bağlantılı borular kaynak yapılır. Bu dikey direkler üzerine belirli ölçülerde oluşturulan makaslar monte edilir. Makasların üzerine ise çapları sahanın boyutlarına göre değişkenlik gösterebilecek yatay borular sabitlenir.
Yatay boruların montajından sonra ölçülere uygun aralıklarda sağ ve sol yanlara projektör bağlantı boruları eklenerek sahanın konstrüksiyonu yapılmış olur.
Sahalara ayrı olarak 1 menteşeli kapı ve iki adet kale direği yapılacaktır.

c- Adıyaman’da Kapalı halı saha Suni Çim Halı İşlemleri
Önceden yapılan mıcır zemin üzerine komple keçe serilir. Keçenin üzerine de seçilen sentetik çim halı serilerek bağlantı yerleri özel yapıştırıcılar ile bağlanmaktadır.
Saha çizgileri belirlenen ölçülere bağlı olarak kesilip yeşleştirildikten sonra kum ve granür dolgu yapılarak kumun sahaya yedirilmesi sağlanacaktır. Bu işlemlerden sonra zemin kullanılabilecek duruma gelmektedir.

d- Tel örgü ve Branda İşlemleri
Halı sahanın etrafı belirlenen ölçülerde galvanizli ve pvc kaplı tel örgü ile kaplanarak çevrilir. Kale fileleri, sahanın üstü ve yanları polyamid iplikten yapılan file ile kaplanır.
Daha sonra sahanın üzerine önceden hazırlanmış olan branda yerleştirilir. Bu brandalar açılıp kapanabilen özellikte olup yazın açılabilmesi kışın kapatılabilmesi sağlanmaktadır. Çatı kaplamaları müşterinin tercihine göre Sac kaplama veya PVC kaplama malzemeden de yapılabilmektedir.

e- Adıyaman’da Kapalı Halı Saha Aydınlatma İşlemleri
Aydınlatma için saha kenarlarına imal edilmiş olan projektör demirlerine projektörler monte edilecektir. Projektörlerin sayısı sahanın ölçülerine göre artabilmekte ve azalabilmektedir.

Adıyaman’da Kapalı Saha Sentetik Çim Fiyatları ve Modelleri
Kapalı halı sahalarda sentetik çim kalitesi oldukça önemli bir konu olarak göze batmaktadır. Kapalı spor alanlarında kullanılan ucuz zeminler içeride koku vb. olumsuz etkiler yaratabilir. Tüm ürünlerimiz yüksek kalitede iplik ve sırt dokuma malzemeleri ile yapılmıştır. 5-7 yıl arası garantileri mevcuttur.

Adıyaman’da Kapalı Halı Saha Fiyatları
Kapalı halı saha fiyatları konusunda sizlerin vermiş olduğu ölçüler ve istekler doğrultusunda fiyat verilmektedir. Tahmini fiyat almaktansa aklınızdaki proje ile ilgili fiyat almanız kararınızı daha iyi etkileyecektir. Fiyat almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Adıyaman’da Kapalı Halı Saha Yapan Firmalar
Kapalı halı saha yapan firma bulmak kolaydır ama kaliteli işçilik ve şişirilmemiş fiyat verecek olan firma bulmak zordur. Firmamız her zaman profesyonel ekibi ile en iyi projeyi yapmayı hedeflemektedir.

Sistem Sport olarak kapalı saha yapımın her zaman önceliğimiz kaliteli işçilik ve uygun fiyat vermektir. Sizlerde saha yapımı konusunda daha fazla bilgi almak için bizleri arayabilir aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz.

Kapalı Halı Saha Yapımı
Adıyaman’da Kapalı Halı Saha Yapımı

WhatsApp Destek Numaramız : +90532 172 22 72

Kaynak : Sistem Sport

Leave a Comment